Seinasisene liuguks

Kui mõnda aega tagasi oli populaarne kasutada liuguksi ruumijagajana kontorites, siis nüüdseks on selline lahendus hakanud rohkelt ka kodudesse jõudma. Üha rohkem on hakatud kodudes kasutama lükanduksi, sest tavalised hingedel uksed tekitavad nii kasutamata põranda- kui ka seinapinda.

Seinasisene liuguks ehk pocket-door on ideaalne lahendus, kui käänduksele ei ole piisavalt ruumi ning liuguksel ei ole piisavalt ava kõrval ruumi avanemiseks. Kui uksed on täielikult avatud, liiguvad nad täies ulatuses seina sisse ja on silmale nähtamatud. Sulgedes näevad välja nagu tavalised uksed või nagu osa seinast. Sellise lahenduse juures saab kasutada ainult ukselehega põhimõtteliselt tasa olevat käepidet (süvistatavat käepidet). Kui kasutada toru- või nuppkäepidet, siis peab arvestama, et ukselehte ei saa täielikult seina sisse liikuma panna.

Liugukse eeliseks ruumijagajana on ka see, et tuuletõmbuse korral uksed pauguga kinni ei lähe. Saate südamerahuga kõik aknad hoida avatuna ning ei pea muretsema, et pisipere või lemmikloom võib tuuletõmbusest tekitatud ukse sulgemisel vahele jääda ja ennast vigastada.
Lisaks saab ukselehtedele panna vaikselt sulguva liugsüsteemi (Soft- Close liugsüsteem). Seda lahendust saab kasutada nii avanemine kui ka sulgemise puhul. Enam ei pea Te kuulama, kuidas uksi paugutades kinni lüüakse (sh. ei kuule Te seda ka avamise korral)😊
Soft-Close – lükandsüsteemi lisatarvik, mille abil sulgub ukseleht pehmelt ja vaikselt.

Liugukse puhul peab arvestama, et helikindlust selline lahendus ei anna. Ukseleht liigub küll seinte vahele, kuid alaääres on ca 10mm õhuvahe, kust heli läbi tuleb.

Seinasisese liugukse puhul tuleb kindlasti mõelda, kuidas soovitakse paled viimistleda:
Kas ehitusmaaler viimistleb paled peale paigaldust?
Kas paled soovitakse katta uksega sama pinnaviimistlsuses puitpaneelidega?
Kas palekatted võiks olla harjastihenditega?
Kas ukseleht kinnises asendis on vastu seina või soovikite, et ukseleht oleks nö puitprofiilide vahel. Kui soovite vastu seina, siis peaks sein olema äärmiselt sirge, vastasel juhul kõik kõverused on hästi märgatavad.

Ukseleht on ülesse lakke kinnitatud siinil ja liigub ülaratastel. Põrandale rattaid ja siine ei tule. Põrandal on ainult harjastel alajuhik, mis on ukselehe alaääre süvises peidus.

Ülasiini eeliseks on:
• Põrandale siini ei tule – ava jääb puhas
• Ei ole alarattaid, mis hakkaksid tolmu endasse koguma (puhastamine äärmiselt keeruline)

Ülasiini miinuseks on:
• Lagi peab olema tugevdatud, et ülasiini kinnitada

Liuguste pinnaviimistlus

Liuguksi on võimalik toota erineva pinnaviimistlusega, vastavalt Tellija soovile:
Spoonitud ukselehed – Spoonitud ukselehti võimalik toonida kas peitsides või õlitades.Toonitud õli valmis värvitoone on 51 kuid eeltoonimist kasutades on võimalik saavutada kuni 800 variatsiooni. Peitsitud või õlitatud uste puhul soovitame Tellijal tuua meile näidis, mille sarnaseks ust soovitakse. Proovime alati leida võimalikult sarnase tooni soovitule https://mkcuksed.ee/blogi/toonitud-puiduolid/
Laminaatkattega ukselehed – populaarsust koguvad matt-viimistlusega laminaadid. Nanotehnoloogiliselt töödeldud laminaat tagab kriipimiskindluse ja võimaldab ka kriimustunud pindu termilise töötlusega parandada. Tark materjal hülgab näpujälgi ning ei pleegi päikesekiirte toimel, mis on eriti oluline tumedate toonide puhul.
Värvitud ukselehed – Toonide valik RAL või NCS koodide järgi. Valitud toone saame pakkuda kas MATT või POOMATT. Erinevad toonid toote hinda ei mõjuta – Tellija saab endale meelepärase valitud tooniga ukse
Standardlahendust meil pakkuda ei ole – kõik uksed valmivad erilahendusena vastavalt Tellija mõõtude ja soovide järgi.

Seinasisene liuguks ehk pocket-door
Seinasisene liuguks ehk pocket-door

Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust info@mkc.ee

Meie tegemistega saate kursis olla ka sotsiaalmeedias https://www.instagram.com/mkc_doors/

Meeldib mida loed?

Teeme su ideed teoks!

Sulle parima kasutuskogemuse pakkumiseks kasutame küpsiseid. Küpsistest saad loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised. Rohkem infot siin.